A Sportingg.eu egyik hatalmas újítása, hogy saját tippküldő alkalmazást fejlesztettünk ki. Ez már a tesztelés fázisában tart, mi, illetve egy szűk kör akik már régóta előfizetőink voltak, ebben a pillanatban is használják. Ezek mondhatni az utolsó símítások és ha észlelünk valamilyen “bug”-ot, akkor javítjuk. Hamarosan már a saját Sportingg tippküldő alkalmazást használhatja mindenki, de addig még egy kicsit várni kell. Addig is természetesen a tippküldés zavartalanul működik, ehhez a PushOver alkalmazást kell letölteni, beállítani.
A PushOver letöltéséről és alapvető beállításáról itt találsz segédletet:
https://sportingg.eu/hu/2020/09/09/pushover-uzenetkuldo-alkalmazas-telepitese-beallitasa/
A PushOver egy remek alkalmazás arra a célra, hogy egyszerűen át tudjuk nektek küldeni az értesítéseket. Azonban mivel nagyon sokféle telefon létezik, mindegyik egy kicsit másmilyen beállítást igényelhet. Sajnos az androidos rendszereknél előfordulhat ( bár ilyet még nem tapasztaltunk a PushOver során, de mivel sok androidos gyártó van ezért lehet hogy valakinek segíteni fog az alábbi írásunk ) hogy nem mindenkinek működik elsőre az app megfelelően, így ebben a bejegyzésben részletezzük azokat a módokat, amiket MEG KELL csinálni, ha megfelelően szeretnék értesítést kapni az üzenetekről.
Előforduló hibák androidos készülékek esetén:
- Folyamatos “connecting” felirat
- Késő értesítések
- Nem megfelelő értesítések
Megoldás:
Az android és iOS rendszer között a legnagyobb különbség az, hogy az adroidos felhasználók szemben az almásokkal jóval nagyobb teret kapnak a rendszer átalakítását illetően. Testre tudják szabni a gyártók a maguk ízlése szerint a telefonkészülékek rendszerszintű működését. Persze ez sok esetben előny, de jelen esetben inkább hátrány. A probléma az, hogy az android rendszer akkumulátor kímélés céljából van hogy korlátozza a telepített appok működését, hogy a háttérben vagy abszolút ne fussanak vagy csak részben. Ezért lehet az, hogy “szegény” alkalmazás hiába “akarja” a jót, folyamatosan csak a “connecting” ( vagy magyarul csatlakozás ) felirat szerepel, mert egyszerűen nem tud hozzáférni az internethez megfelelően, ebből kifolyólag pedig az értesítéseket sem tudja fogadni, sem továbbítani.
Lépések ( sorrendben kövesd őket légy szíves !!! )
1. Töröld az alkalmazás gyorsítótári adatait. Ezt a telefon beállításaiban teheted meg, ha az alkalmazások menüt megnyitod és ott kiválasztod a “PushOver” alkalmazást. Utána jelentkezz ki az applikációból, majd telepítsd újra, teljesen. Miután ezzel megvagy, töltsd le újra a hivatalos(!) mobil áruházból ( android esetén a PlayÁruház, iOS esetén az AppStore ) Ha a letöltést követően automatikusan bejelentkezik az app, akkor valami nincs rendben, mégis maradt elmentett gyorsítótári vagy egyéb személyes adat, amiből kiolvasva újra belép. Ha ez előfordulna, akkor ellenőrizd le újra, hogy biztosan letöröltél-e minden adatot az apptól az újratelepítés után, és kezdd újra a folyamatot.
2. Ha a fenti lépés után sem működik megfelelően az app, akkor az egyéb konfigurációs beállításokkal lesz a gond. Jó jel, ha erre rájössz, mert innentől kezdve nagyon könnyű dolgod lesz, csak kövesd légy szíves amit látsz. A bevezetőben írt akkumulátor kímélést kell kikapcsolni az alkalmazásnál.
iOS esetén:
Az Apple értesítési szolgáltatása (APN) felel az értesítések küldéséért iOS rendszeren.
A push értesítések továbbítását az Apple irányítja. A rossz vétel vagy instabil jel problémákat okozhat az értesítésekben. Ezek befolyásolhatják az akkumulátor-takarékos üzemmód aktiválását is.
A probléma megoldásához ellenőrizd, hogy:
1. Az iOS verziód a legfrissebb-e.
2. Az “InAlerts” alkalmazásnak rendelkeznie kell az Appstore legújabb frissítésével.
3. Állítsd a hangerőt megfelelő szintre (a csendes módot ki kell kapcsolni)
4. Aktiváld az iOS-eszközön az összes engedélyt (engedélyezd az értesítéseket, megjelenjen a kommunikációs központban, az app ikonja megjelenjen a képernyőn, illetve az értesítések megjelenhessenek a lezárási képernyőn).
5. Ha “feloldott” vagy használtan vásárolt iPhone-t használsz, ellenőrizd a hozzáférést kérlek(APN).
6. Az iOS 12 legutolsó verziójában az értesítéseket csoportosítva együtt jeleníti meg. ( tehát ha pl. kapsz Facebook-ról vagy egyéb helyről értesítést, akkor nem fogod külön-külön látni hanem egyben mindet ) Ennek kikapcsolásához menj a BEÁLLÍTÁSOK> ÉRTESÍTÉSEK> és válaszd a következő lehetőségeket: értesítések engedélyezése MINDIG, az előnézetek MEGJELENÉSE, a csoportos értesítések KIKAPCSOLVA.
ANDROID RENDSZEREKEN:
- Kapcsold ki a WiFI-t vagy a mobilinternet elérést, majd kapcsold újra be.
- Indítsd újra a készüléked. ( Kapcsold ki, majd újra be )
- A kapcsolat típusának módosítása: válts a Wi-Fi-ről a mobil internetre vagy fordítva.
- Ellenőrizd, hogy a “ne zavarj” mód ki van -e kapcsolva?
Ha a fentiek után továbbra sem működik a Catapush, de más appok meg igen, akkor biztosan az alábbiakról van szó: Akkumulátor-takarékos mód kapcsol be, az alkalmazások működését korlátozza a háttérben a rendszer, vagy az automatikus üzemmód-indítás le van tiltva. stb.
Általános Android-konfigurációk, amelyeket ellenőrizni kell:
– Ellenőrizd, hogy a “ne zavarj” mód ki van-e kapcsolva és a hang értesítés aktiválva van-e?
– Ellenőrizd az értesítések fogadását és a Google Play alkalmazás szolgáltatások értesítéseit: Ehhez menj légy szíves a beállítások-> Alkalmazások-> Értesítések / Google Play Szolgáltatások-> Aktiváld és / vagy ellenőrizd őket.
– Győződj meg arról, hogy az “Értesítések” menüpontban és a Google Play alkalmazás szolgáltatásoknál ki van kapcsolva a “háttér alkalmazás korlátozása” lehetőség. Ehhez menj kérlek a Beállítások-> Adathasználat-> Menü vagy Beállítások-> Alkalmazások-> Értesítések / Google Play Szolgáltatások-> Adatok használata lehetőségre.
– Győződj meg arról, hogy az Értesítések és a Google Play alkalmazás szolgáltatások teljes hozzáféréssel rendelkeznek. Ehhez menj a Beállítások-> Alkalmazások-> Értesítések / Google Play Szolgáltatások-> Hozzáférés lehetőségre.
– Ellenőrizd hogy be van-e kapcsolva az “automatikus adatszinkronizálás lehetőség” Ehhez menj kérlek a Beállítások-> Adathasználat-> Menü-> Automatikus adatszinkronizálás opcióra.
– Aktiváld a “Tartsa a Wi-Fi kapcsolatot készenléti állapotban” opciót: Beállítások-> Wi-Fi-> Menü> további beállítások-> Wi-Fi készenléti állapotban. Bekapcsolt állapotban kell lennie(!!)
– Egyes eszközök opcionálisan optimalizálhatják a Wi-Fi kapcsolatot: Az ellenőrzéshez navigálj légy szíves a Beállítások-> Menü> kiegészítő beállítások-> Wi-Fi optimalizálás lehetőségre. Itt az “aktiválva” opciót kell választani!
– Kapcsold ki az akkumulátor-optimalizáló eszközt. Ehhez menk a Beállítások-> Akkumulátor-> akkumulátor-optimalizálás-> “Az összes alkalmazás megjelenítése” -> Értesítések-> és a “Ne optimalizálja” lehetőségre állítsd kérlek..
Kérjük, ne feledd a következőket:
– Ha manuálisan bezártad az alkalmazást, akkor nem kapsz értesítést, amíg manuálisan újra meg nem nyitod (Ezek az Android korlátozásokból fakadnak).
– A helyfelszabadító, antivírus, tűzfal és külső felhasználású alkalmazások memória vagy memória optimalizálásai befolyásolhatják az értesítések helyes működését. Ezeket ellenőrizd mindenképp vagy töröld le nyugodtan, feleslegesek.
– Energiatakarékos módban a rendszer egyes alkalmazások értesítéseit kikapcsolhatja. Ezt is ellenőrizd le légy szíves.
Ezen túlmenően az Android rendszer márkától függően különböző kiegészítő konfigurációkkal rendelkezhet. A gyártók további módosításokat végezhetnek el az android rendszereken. Különösen a kínai gyártók – Huawei, Xiaomi, ZTE stb. – alkalmaznak ilyeneket, a “nagyobb” gyártók általában nem. Másrészt a kínai piacon tilos a Google Play, ezért a különféle eszközökkel kell szabályozniuk a felhasználást. Tekintsd meg a legnépszerűbb márkák következő konfigurációit:
ASUS
Lenovo
Huawei
Meizu
Xiaomi
Samsung
ZTE
OnePlus
Gyakori csatlakozási problémák:
1) A stabilabb kapcsolat érdekében az eszköznek Wi-Fi-vel és aktív mobil adattal is rendelkeznie kell.
2) Ha a mobilhálózat vagy a Wi-Fi pontjai megváltoznak, az internetkapcsolat megszakadhat. Ebben az esetben kapcsold be és deaktiváld a repülőgép üzemmódot.
3) Néhány nyilvános Wi-Fi-hálózat engedélyhez van szüksége az internethez való hozzáférés előtt. Ez történik szállodákban, repülőtereken, szupermarketekben stb. A kapcsolat megszakadhat, ha egy eszköz készenléti állapotban van. Bármelyik oldalon nyisd meg a böngészőt, és ellenőrizd, hogy továbbra is csatlakozik-e rá.
4) Egyes Wi-Fi hálózatokban használhatnak tűzfalas védelmet. Ha erről van szó, akkor fordulj kérlek a rendszergazdához további információkért.
5) Az alkalmazás nem működik proxykiszolgáló vagy VPN-kapcsolat használatakor.
Ha ezen lépések követése után sem kapsz értesítést, kérjük, vedd fel a kapcsolatot az internetszolgáltatóddal, készüléked gyártójával.
II. “No new message” üzenetek
Ez a probléma érintheti egyaránt az androidos és almás felhasználókat is. Ha WIFI-ről is használod az appot, nem csak mobilnetről, akkor a csatlakozás során zavar léphet fel. Ennek a legjobb megoldása, ha csak mobilnetről használod az alkalmazást. Persze azt tudjuk, hogy ha van WIFI akkor a mobilnetnél jóval komfortosabb lehet, de ne felejtst el kérlek hogy a profi sportfogadás során nem lehetsz “röghöz” kötve, útközben is jöhetnek értesítések ha például sétálsz vagy biciklizel stb.és akkor is célszerű gyorsan reagálni. Ehhez pedig mindenképp javaslunk egy megbízható mobilnetet. Hidd el, megéri megteremteni ezeket a jó feltételeket!